سمپاشی ضدعفونی

سمپاشی خانه منزل انباری

سمپاشی خانه منزل انباری - رولپلاک
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

سمپاشی خانه منزل انباری 9664_263_0993

سمپاشی خانه منزل انباری میداند نفوذ حشرات و آزارهای آن ها مشکلات بسیاری را برای ساکنین به وجود آورده و از بین بردن آن ها کار آسانی نیست. سمپاشی منزل و سمپاشی منازل یکی از خدماتی است که شرکت های سمپاشی به مشتریان ارائه می کنند. بنابراین استفاده از یک روش اصولی و پربازده اهمیت بسیاری دارد.

سمپاشی منزل خانه انباری - گروه فنی مهندسی رولپلاک

سمپاشی منزل – قیمت سمپاشی منازل

سمپاشی منزل و سمپاشی منازل در تهران

تهران یکی از شهرهایی است که به دلیل وجود فاضلاب های شهری بیشتر در معرض حشرات و آفات قرار دارد به همین دلیل باید به صورت دوره ای سمپاشی شود.

سمپاشی منزل و سمپاشی منازل باید بر اساس زمان بندی درست و با استفاده از سموم استاندارد صورت گیرد. بنابراین توصیه می شود در هنگام استفاده از سم از یک کارشناس کمک گرفته و سمپاشی را به افراد متخصص بسپارید.

اهمیت سمپاشی خانه منزل انباری

وجود فاضلاب های خانگی و مواد غذایی باقی مانده در زباله ها می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورده و بستری برای تجمع بسیاری از حشرات و بیماری ها را ایجاد کند.

اهمیت سمپاشی منزل بر هیچ کس پوشیده نبوده و می تواند بیماری های ناشناخته بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. حشرات و موجودات موذی آلودگی ها را با خود به اقصی نقاط خانه حمل می کند به همین دلیل نفوذ آن به داخل خانه عامل بسیاری از بیماری ها می باشد. در نتیجه سمپاشی کردن منزل اهمیت بسیار بالایی دارد.

سمپاشی منزل برای پشه

پشه ها حشراتی هستند که در هوا پرواز کرده و از خون انسان تغذیه می کنند. نیش پشه ها آزاردهنده بوده و می تواند آلودگی ها و بیماری ها را به خون شما منتقل نماید.

این حشرات مزاحم زمستان را به خواب رفته و تابستان وارد خانه می شوند به همین دلیل بهترین زمان برای سمپاشی منزل برای پشه فصل تابستان می باشد.

لزوم سمپاشی منزل

با گرم شدن هوا موجودات موذی و حشرات به خانه نفوذ می کنند به همین دلیل سمپاشی دوره ای و منظم می تواند راه حلی بسیار کارآمد برای ریشه کن کردن آن ها باشد.

استفاده از سموم شیمیایی تنها راه مبارزه با ورود حشرات نبوده و باید ابتدا تمامی آفات و موجودات مزاحم موجود در خانه از بین برود و سپس راه های نفوذ مجدد آن ها نیز مسدود شود. در انتها فاضلاب ها و مکان هایی که امکان رشد و تکثیر حشرات و موجودات موذی وجود دارد را سمپاشی نمایید.

نکات مهم هنگام سمپاشی منزل

حشرات و موجودات موذی معمولا برای مخفی شدن مکان های تاریک و دور از دسترس را انتخاب می کنند به همین دلیل برای از بین بردن آن ها باید لوازمی همچون کابینت ها و درزهای مبلمان را نیز به خوبی سمپاشی کرد. در صورتی که امکان داشته باشد بهتر است که لوازم موجود در خانه را از خانه خارج کنید.

لوازمی شخصی مانند لباس ها و سایر لوازم دکوری کوچک را درون کمدها و کشوها قرار داده و یا آن ها را داخل جعبه بسته بندی کنید تا به سم آغشته نشود. همچنین لوازمی همچون میز و صندلی را نیز با استفاده از پلاستیک و یا سفره یکبار مصرف بپوشانید تا سم بر روی آن ها نفوذ نکند.

سموم همان طور که می تواند حشرات و آفات را از بین ببرید، می تواند باعث نابودی حیوانات خانگی و ماهی ها نیز شود. در نتیجه باید آن ها را پیش از سمپاشی از خانه خارج کنید. همچنین ساکنین خانه نیز باید پیش از سمپاشی از خانه خارج شوند تا بخارهای ناشی از سموم به سلامتی آن ها آسیبی وارد نکند.

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که علاوه بر این که امکان نفوذ حشرات در آن بیشتر است، بیشتر نیز در معرض آغشته شدن به سم می باشد. بنابراین تمامی مواد غذایی را داخل ظرف در بسته قرار داده و درون یخچال بگذارید و سایر لوازم را نیز از خانه خارج کنید.

گلدان ها نیز مانند هر موجود زنده ای نیاز به مراقبت دارند و سمپاشی منزل باعث می شود که رنگ برگ ها زرد شده و پس از مدتی خشک و پژمرده خواهند شد. بنابراین این گیاهان زنده را نیز در هنگام سمپاشی از یاد نبرید.

سمپاشی خانه منزل انباری- رولپلاک

سمپاشی منزل – قیمت سمپاشی منازل

کلیک کنید و حتما بخوانید  سمپاشی شرکت و محل کار

نکات حائز اهمیت پس از سمپاشی

توجه داشته باشید که پس از سمپاشی همچنان بخار سم در هوا وجود دارد بنابراین بلافاصله پس از سمپاشی به خانه وارد نشوید زیرا این بخارها می تواند به سلامتی شما آسیب وارد کند.

در صورتی که غذایی آغشته به سم شده اند حتما آن ها را دور بریزید زیرا این مواد غذایی برای بدن ضرر بسیاری را دارد. حتی اگر این مواد غذایی قابل شستن نیز باشد بهتر است دور ریخته شود.

برای این که سموم اثر بیشتری داشته باشد بهتر است که حداقل تا 24 ساعت در خانه پخش باشد. در نتیجه توصیه می شود تا یک روز بعد از سمپاشی اقدام به تمیز کردن منزل نکنید.

تنها سمپاشی منزل برای از بین بردن حشرات و آفات کافی نیست. برای این که حشرات از خانه شما ریشه کن شوند باید تمامی راه های ورود مجدد آن ها به داخل خانه را مسدود کنید.

پس از 24 ساعت سمپاشی سطوح را به صورت کامل ضدعفونی کنید. دقت داشته باشید که نباید هیچ اثری از سم داخل خانه باقی بماند. در نتیجه تمامی درزهای خانه را با استفاده از مواد ضدعفونی تمیز نمایید.

سمپاشی ساس در منازل

ساس ها موجودات ریزی هستند که از خون انسان تغذیه کرده و آلودگی ها را با خود منتقل می کنند. ساس ها در رختخواب و در مکان های تاریک نفوذ کرده و در تاریکی شب فعالیت خود را شروع خواهند کرد. این موجودات کوچک برای ساکنین خصوصا کودکان بسیار خطرناک است در نتیجه باید به سرعت اقدام به سمپاشی منزل کرد.

هزینه سمپاشی منزل و سمپاشی منازل

ساختمان های امروزه دارای متراژهای مختلف با تعداد اتاق های گوناگون هستند به همین دلیل امکان تعیین هزینه سمپاشی منزل و سمپاشی منازل وجود ندارد. در نتیجه برای برآورد قیمت سمپاشی ابتدا باید به ساختمان مراجعه کرده و پس از تعیین فاکتورهایی همچون متراژ ساختمان، تعداد اتاق ها، نوع حشره و میزان پراکندگی آن ها، نوع سم مورد استفاده و … قیمت آن محاسبه می شود.

در سمپاشی منزل چه کارهایی صورت می گیرد؟

سمپاشی منزل همواره یکی از دغدغه های افراد می باشد. سالیان است که افراد با آفات و حشرات مزاحم دست و پنجه نرم می کنند. از این رو شرکت های تولید سم همواره تمام تلاش خود را کرده اند تا سمی مرغوب و با بالاترین کیفیت را به بازار عرضه کنند.

اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از سموم به تنهایی کافی نبوده و باید شما اطلاعات کافی از نوع سم، نوع حشرات و آفات، زمان سمپاشی، نحوه سمپاشی و … را داشته باشید.

با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن منازل، بستر رشد و فعالیت آفات و حشرات مزاحم افزاش می یابد و برای رهایی از این مشکل باید اقدام به سمپاشی منزل نمایید.

برخی از افراد به صورت خودسرانه و ناآگاهانه از سموم استفاده می کنند و باعث آسیب های جدی و مسمومیت می شوند. بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از هر گونه سمومی با یک متخصص مشورت  نمایید.

پیشگیری از ورود حشرات و آفات به منزل

همیشه گفته شده که پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین بهتر است قبل از ورود و تکثیر حشرات و آفات از ورود آن جلوگیری کرد. سطل آشغال از مناسب ترین قسمت ها برای رشد و تکثیر حشرات و آفات می باشد بنابراین بهتر است که در داخل سطل آشغال ها پلاستیک قرار داده تا خود ظرف آلوده نشود و پلاستیک زباله را روزانه از منزل خارج کنید.

همچنین استفاده از سطل زباله درب دار از تکثیر حشرات جلوگیری می کند. نظافت مکان هایی مانند انباری وکابینت ها که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند باعث جلوگیری از ورود آفات به داخل منزل می شود.

همچنین تمیز کردن حمام و سرویس بهداشتی به دلیل استفاده زیاد و رطویت در معرض ورود حشرات قرار گرفته بنابراین بهتر است به صورت مرتب تمیز شود.
علاوه بر موارد عوان شده تیز بودن محله نیزمی تواند بر ورود و تکثیر حشرات تاثیر بگذارد.

موارد مورد نظر در سمپاشی منازل

با تغییر فصل و خصوصا با شروع فصل گرما انتشار آفات و حشرات افزایش می یابد و اولین راهی که به ذهن افراد خطور می کند استفاده از سموم شیمیایی می باشد.

برخی از افراد نیز سوسک کش هایی را از عطاری ها تهیه کرده و در خانه و آپارتمان خود میریزند که این دارو ها و موارد شیمیایی می تواند برای افراد ضرر داشته و باعث ایجاد آلرژی، عفونت و حتی خطرات جدی تر شوند.
در نتیجه به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از استفاده از سموم با یک کارشناس مشورت کرده تا از بروز خطرات احتمالی آن در امان باشید.

سمپاشی منزل - قیمت سمپاشی منازل

سمپاشی منزل – قیمت سمپاشی منازل

کلیک کنید و حتما بخوانید  سمپاشی مخصوص سوسک

نکات قابل توجه در سمپاشی منازل

استفاده از سموم مناسب

با وجود سموم فراوان در بازار شما باید بهترین سم را با توجه به حشره و ضررهای آن انتخاب نمایید. برای این کار بهتر است با یک متخصص مشورت کرده تا با توجه به حشرات و آفات موجود در منزل بهترین سم را برای منزل شما پیشنهاد کنند.

بهترین زمان سمپاشی

افراد همواره فکر می کنند که فصل تابستان به دلیل گرما مناسب ترین راه برای تکثیر حشرات است ولی لازم به ذکر است که فصل بهار و زمستان فصل تخم گذاری حشرات بوده و بیشترین تکثیر را در این زمان دارند. البته لازم به باید دقت کرد که نوع حشره در زمان آن تاثیرگذار است.
به گفته کارشناسان بهترین فرصت برای از بین بردن حشرات، زمانی است که فعالیت کم تری دارند. بنابراین قبل از هر اقدامی بهتر است با یک کارشناس مشورت نمایید.

محل سمپاشی

مطابق با نظریه و تجربیات کارشناسان، بهتر است برای دفع حشرات کل خانه را سم پاشی کنید. زیرا تنها سم پاشی حیاط و یا انباری به تنها کافی نیست.

نحوه سمپاشی منزل

اقدامات پیش از سمپاشی منزل

انتخاب بهترین سم با مشورت کارشناسان
اطلاع از نحوه استفاده از آن
افراد مسن و کودکان و افرادی که به بیماری های خاصی همچون تنگی نفس دچار هستند را از خانه خارج کنید
برداشتن مواد آشامیدنی و خوراکی قبل از سمپاشی
انتخاب زمانی مناسب با توجه به نوع حشره
خودداری از بو کردن سم
باز کردن پنجره قبل از شروع سم پاشی
قرار گیری در جهت موافق باد در هنگام سمپاشی
تنظیم صحیح میزان غلظت سم
افراد مسن و کودکان و افرادی که به بیماری های خاصی همچون تنگی نفس دچار هستند را از خانه خارج کنید.
مواد غذایی را از خانه خارج کرده و یا روی آن ها را کاملا بپوشانید.
برای انتخاب سم با یک متخصص مشورت نمایید.
پرندگان و حیوانات خانگی را از ساختمان خارج کنید.
غلظت سم را با توجه به دستورات درج شده بر روی برچسب سم تعیین کنید.
قبل از سمپاشی به اخطارات موجود بر روی سم توجه نمایید.
در هنگام سمپاشی از دستکش، لباس مخصوص، ماسک و دیگر لوازم ایمنی استفاده کنید.

سمپاشی منزل - قیمت سمپاشی منازل

سمپاشی منزل – قیمت سمپاشی منازل

مراقبت های پس از سمپاشی خانه منزل انباری

به محض اتمام مراحل سمپاشی حتما حمام کنید.
لباس های خود را پس از اتمام مراحل سمپاشی با استفاده از شوینده مناسب شستشو داده و در معرض آفتاب قرار دهید.
سم را دور از دسترس اطفال قرار دهید.
سطح خانه را به صورت دقیق تمیز کنید.
ظروف در معرض سم قرار گرفته را ضدعفونی نمایید.
هواکش های منزل را روشن نمایید.
بعد از سمپاشی دیوارها و تمامی سطوح خانه را ضدعفونی کنید.
در صورتی که مواد غذایی ای به سموم آلوده شد از مصرف آن خودداری نمایید.
دریچه فاضلاب را جهت جلوگیری از ورود حشرات بپوشانید.
تمامی لوازم خانه را تمیز کنید تا شرایط به وجود آمدن آفات و حشرات مزاحم را از بین ببرید.
درب و پنجره های ساختمان را تا ۲۴ ساعت بعد از سمپاشی باز نگه دارید.
تا ۲۴ ساعت بعد از سمپاشی وارد ساختمان نشوید.</box3>

آیا روش های خانگی دفع آفات موثر است؟

روش های سمپاشی خانه منزل انباری خانگی دفع آفات و سموم موثر بوده ولی به صورت موقتی مشکل را حل می کنند. بنابراین بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید تا با سمپاشی صحیح و اصولی آفات را به صورت کامل از منزل شما ریشه کن کنند.

نکات مهم در سمپاشی منزل

خرید سم مناسب برای سمپاشی
سموم زیادی در بازار موجود بوده که هر کدام کارآیی خاصی داشته و ضرر و زیان های خاص خود را دارد. بنابراین باید در هنگام خرید سم ابتدا نوع آفات منزل خود را در نظر گرفته و سپس برای خرید سم مخصوص آن از یک کارشناس کمک بگیرید.

بهترین زمان سمپاشی منزل

هر حشره و یا آفتی زمان مشخصی برای رشد و تکثیر دارند و نمی توان زمان کلی ای را تعیین کرد. برخی از این آفات در فصل گرم سال شروع به تکثیر کرده و برخی دیگر نیز در فصل پاییز و زمستان تخم ریزی می کنند. بنابراین هر آفاتی زمان مشخصی برای سمپاشی دارد. در نتیجه باید ابتدا حشرات موجود در خانه خود را شناسایی کرده و با توجه به آن زمان مناسب سمپاشی را شروع کنید. برای این کار بهتر است با یک متخصص مشورت نمایید.

کلیک کنید و حتما بخوانید  سمپاشی مخصوص ساس

محل سمپاشی خانه منزل انباری

برای از بین بردن کامل و دایٔمی حشرات در خانه باید تمامی خانه را سمپاشی کنید تا تمامی حشرات و آفات از بین بروند. در صورتی که بخشی از خانه را سمپاشی کنید حشرات به دیگر مکان های خانه پناه برده و بعد از اتمام مراحل سمپاشی مجدد به منزل وارد می شوند. بنابراین در صورتی که قصد دارید به صورت دایٔم از شر حشرات موذی راحت شوید، توصیه می شود که کل خانه را سمپاشی کنید.

چرا باید سمپاشی را به افراد متخصص بسپاریم؟

سمپاشی کردن منزل نیاز به رعایت اصول و قوانینی دارد که در صورت رعایت نشدن می تواند به خانه شما آسیب برساند.
خطرات سمپاشی غیر اصولی
پاکسازی نشدن محیط در مقابله با موجودات
افزایش هزینه های سمپاشی و بی نتیجه بودن آن
مقاوم شدن حشرات و بی اثر شدن سم بر روی آن ها
به خطر افتادن سلامتی ساکنین

سمپاشی منزل - قیمت سمپاشی منازل

سمپاشی منزل – قیمت سمپاشی منازل

توصیه ما به شما

تمام موارد عنوان شده در بالا نشان می دهد که سپردن سمپاشی به افراد غیر متخصص می تواند علاوه بر آسیب رساندن به سلامتی شما و دیگر ساکنین خانه، باعث بی اثر شدن سمپاشی و هدر رفتن هزینه های شما شود. در نتیجه اگر سمپاشی به صورت اصولی و به دست افراد با تجربه انجام شود:
محیط منزل از هر گونه آفت و حشرات پاکسازی می شود.
محیط ایزولاسیون می شود.
در وقت و هزینه شما صرفه جویی شده و نتیجه و بازدهی خوبی دارد.
سلامتی ساکنین تضمین می گردد.
با مقاوم کردن خانه و گرفتن درزها از ورود مجدد حشرات و آفات به داخل خانه جلوگیری می کنند.
بنابراین در صورت مشاهده هر گونه آفات و حشرات در خانه بهتر است هر چه زودتر با یک متخصص تماس گرفته تا منزل شما را به صورت اصولی سمپاشی کرده و از هر گونه آفات پاکسازی کنند.
علاوه بر آن از دیگر مزیت های استفاده از شرکت های سمپاشی، تجهیزات و لوازم این شرکت ها می باشد که کمک بسیاری به ریشه کن کردن آفات و حشرات می کنند

سمپاشی خانه منزل انباری

هزینه سمپاشی در منزل

متراژ ساختمان یکی از عواملی است که بر روی قیمت سمپاشی منزل تاثیر گذار است زیرا هر چه متراژ بیشتر باشد، زمان بیشتری نیاز داشته و سم بیشتری نیز مصرف می شود و در نتیجه باعث افزایش قیمت سمپاشی می شود.
تعداد اتاق ها نیز بر روی قیمت سمپاشی تاثیر می گذارد زیرا سمپاشی کردن فضای یکسره و بدون درز راحت تر از مکان های پیچیده و پر از درز و گوشه وکنار می باشد.
نوع حشره نیز باعث تغییر قیمت سمپاشی می شود زیرا هر حشره برای نابودی به سم مخصوصی نیاز دارد.
نوع سم نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سمپاشی منزل است. برای نابودی حشرات به صورت دایٔم باید از سموم با کیفیت و اصل استفاده نمایید.
در هنگامی که عمل سمپاشی به اتمام می رسد، برای جلوگیری از ورود مجدد حشرات به داخل خانه باید راه های نفوذ آن ها را بست و این عمل نیز بر روی قیمت سمپاشی موثر است.

پیشگیری از ورود آفات و حشرات

بر روی چاه های فاضلاب موجود در خانه درپوش قرار دهیدد.
برای جلوگیری از ورود حشرات باید سطل های زباله به صورت روزانه از خانه خارج شوند. همچنین از درپوش برای سطل های زباله استفاده کرده و داخل آن پلاستیک بگذارید تا آلودگی ها به داخل سطل نفوذ نکند.
خانه را همیشه تمیز نگه دارید.
مکان هایی از خانه که کمتر استفاده می شوند مانند انباری ها را به صورت دوره ای تمیز کنید.
نم و رطوبت خانه را از بین ببرید.
اتصالات و لوله کشی ها را به صورت مرتب بررسی کنید.
گل و گیاهان موجود در خانه را به صورت مرتب تمیز کنید

سمپاشی خانه منزل انباری

‫5/5 (2 امتیاز )
‫5/5 (2 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *