تاسیسات ساختمان, مقالات

⚜️لوله کشی ساختمان⚜️ 9664_263_0993 ⚜️

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

لوله کشی ساختمان رولپلاک 9664_263_0993 

لوله کشی ساختمان در گروه فنی, مهندسی, خدماتی, ” رولپلاک ” درسال 1383 به صورت شخصی و تخصصی در زمینه ساخت و ساز و صنعت تاسیسات ساختمان با زیر شاخه بازسازی خانه, لوله کشی آب و فاضلاب, لوله کشی گاز با تاییدیه اداره کاز و نظام مهندسی, تشخیص و ترمیم ترکیدگی لوله آب و فاضلاب تخصص ما شد, طراحی تعمیر و اجرای موتورخانه, طراحی و ساخت استخر سونا و جکوزی, بنایی, کاشس و سرامیک کاری, دیوار کاذب و گچکاری و سیمانکاری, اجرای انواع سقف با انواع متریال درخواستی مشتری, عایقکاری با زیرمجموعه ایزوگام, قیرگونی, عایق سفید و رفع نم و رطوبت بدون تخریب و کنده کاری, لوله کشی آتشنشانی و فایرباکس با تاییدیه اداره گاز به همراه پمپ فشار آب با مخزن و یا بدون مخزن جهت تامین آب آتشنشانی ساختمان که در سال 1399 از طرف نظام مهندسی به صورت اجبار درآمد همینطور که لوله نیوپایپ و پنج لایه به همراه کلکتور جداگانه ای که معمولا در تراس یا بالکن قرار میگیرد به صورت اجبار درآمد, در این راستا نصب و تعمیر و نصی چیلر و نصب و تعمیر فن کویل و کلیه خدمات اسپیلت و کولرگازی, نصب و تعمیرشیرآلات و سرویس بهداشتی شروع به فعالیت نمود که تا امروز موفق شده ایم تمامی نیروی خود را به کار گرفته تا بهترین کیفیت خدمات را در سریعترین زمان ممکن در قالب مدیریتی  بسیار مدرن و کارآمد به همراه گروهی از متخصصان و کارشناسان خبره و کارآزموده سرمایش و گرمایش, نصب و تعمیر کولر آبی و کولر گازی درکنار شما عزیزان و همراهان دوست داشتنی به بهترین شکل ممکن به خدمت رسانی حرفه ای پرداخته ایم و به لطف و عنایت روزی دهنده مهربان پروردگاری متعال با خلوص نیت و پشتکار, متکی بر علم و تخصص فرد به فرد اعضای این گروه موفق شده ایم همچنان در تمامی شرایط دشوار در کنار شما عزیزان سربلند و استوار بمانیم”

نمونه کار لوله کشی رولپلاک

 

 • رولپلاک سامانه نوین با ایده های مدرن و متفاوت در زمینه کسب و کار و درخواست خدمات گسترده آنلاین
 • مدیریتی تحصیلکرده با تجارب شخصی حرفه ای, بسیار توانمند و هوشیار در تبدیل شرایط سخت و دشوار به موقعیت های طلایی
 • مجموعه ای بسیار قدرتمند و کارآزموده که طی سالها تغییر و تحول همچنان با خلوص نیت عضو ثابت این درخت تنومنده با ریشه اصالت میباشند
 • به صورت تخصصی طراح و مجری پیشکسوت پروژه های ریز و درشت ساختمانی با ساختاری خاص و اصولی در کار گروهی
 • ارایه مجموعه ای کامل از کلیه خدمات فنی, مهندسی و خدماتی بسیار با کیفیت و زمانبندی عالی در محل مشتری
 • درصد بسیار بالای رضایتمندی مشتریان و علاقه مندی مشتریان جدید برای همکاری چندین باره و طولانی مدت با معرفی مشترین قدیمی
 • به عهده گرفتن طیف گسترده ای از درخواست ها و سفارشات که مبتنی بر علم و دانش و مهارت به بهترین شکل به سرانجام رسیده
 • تکیه کردیم بر اصالت و ادب و شعور فرد به فرد اعضای مجموعه و با شخصیت, درایت, دلسوزی و شکیبایی در کنار مشتریان تمام قد ایستادیم
 • درک شرایط مشتریان و دوستان و همراهان عزیزمان, وجدان و اصول کاری را تحت هر شرایطی سرلوحه کار خود قرار دادیم
 • لوله کشی _ رولپلاک

لوله کشی

لوله‌کشی ساختمان بخشی از تاسیسات ساختمان است. لوله کشی ساختمان در حال ساخت با لوله کشی به منظور بازسازی ساختمان دو مسئله کاملاً متفاوت است. در ساختمان های نوساز با توجه به اینکه تاسیسات ساختمان از روی نقشه پیش میرود دست سازنده ساختمان در جایگذاری تجهیزات و لوازم بازتر است اما در بازسازی لوله کشی ساختمان با توجه به محدویت های موجود دست مهندس طراح اندکی بسته است. لوله کشی ساختمان به دو قسمت اصلی لوله کشی حمام و دستشویی و لوله کشی آشپزخانه تقسیم میشود. برای لوله کشی حمام و دستشویی به لوله کشی آب گرم و سرد و فاضلاب نیاز است و برای لوله کشی آشپزخانه علاوه بر لوله کشی فاضلاب و آب گرم و سرد به لوله کشی گاز نیز نیاز است. البته در بعضی از منازل اتاقی به نام لاندری نیز ساخته شده است که هدف از آن قرارگیری ماشین لباسشویی است. اما در اکثر منازل ایرانی ماشین لباسشویی در آشپزخانه قرار میگیرد که از نظر طراحی معماری و زیبایی شناسی کاری کاملاً غلط است.

لوله‌کشی آب ساختمان به شیوه مهندسی علاوه بر افزایش راندمان فشار آب باعث مصرف بهینه آب میگردد. لوله کشی ساختمان به طور کلی شامل نصب و یا بازسازی لوله های قدیمی ، نصب پکیج و لوله کشی پکیج ، نصب پمپ فشار آب یا پمپ سیرکولار آب گرم ، نشت یابی لوله ، رفع نم و نصب روشویی و نصب کاسه توالت ایرانی یا فرنگی میباشد. چنانچه نوسازی لوله کشی منزل حین بازسازی کلی میتواند منجر به افزایش فشار آب مصرفی و آب شوفاژ شود که این امر راندامان شوفاژ در منزل را افزایش میدهد. از آنجایی که برای لوله کشی داخلی ساختمان معمولاً از لوله فلزی به قطر ۲ سانتیمتری استفاده میشود پس از مدتی زنگ زدگی و گرفتگی در لوله فشار آب را بسیار کاهش میدهد. با تعویض و نوسازی لوله کشی ساختمان میتوان در مصرف انرژی و افزایش بازدهی کمک بسیاری کرد.

لوله کشی ساختمان به سه زیر گروه اصلی لوله کشی آب و لوله کشی گاز و لوله کشی فاضلاب تقسیم بندی میشود. هر کدام از این سه گروه اصلی نیازمند دانش و تخصص جداگانه است. در مورد لوله کشی آب اجرای غیر اصولی منجر به کاهش فشار آب و یا بازدهی پایین شوفاژ میشود. در مورد لوله کشی گاز اجرای غیر اصولی منجر به نشت گاز در ساختمان و خطرات ناشی از انفجار میگردد. در مورد لوله کشی فاضلاب اجرای غیر اصولی منجر به تولید بو نامطبوع در فضای ساختمان میشود. به صورتی که آسایش ساکنین را به کلی سلب میکند و رفع بوی بد فاضلاب دستشویی فقط در صورت تخریب کلی کف دستشویی امکان پذیر است مخصوصاً برای کاسه توالت های ایرانی.

عوامل موثر در قیمت لوله کشی ساختمان شامل مواردی همچون ۱- نوع لوله مصرفی و اتصالات آن ۲- متراژ لوله کشی ۳- تجهیزات مورد نیاز لوله کشی ۴- تخریب ۵- اجرت لوله کشی میباشد. به عنوان مثال لوله کشی فاضلاب با لوله پلیکا نسبت به لوله کشی فاضلاب با لوله چدنیارزانتر استو. از آنجایی که اتصالات لوله چدنی فاضلاب با سرب و کنف انجام میشود هم هزینه اجناس و هم هزینه دستمزد اجرای آن بیشتر است. البته امروزه استفاده از لوله چدنی برای وله کشی فاضلاب تقریباً منسوخ شده است.

همچنین بعضی از عوامل ثانویه تاثیرگذار در قیمت لوله کشی ساختمان مانند معماری ساختمان میتواند بر قیمت لوله کشی موثر باشد. برخلاف باور عموم لوله کشی ساختمان به روش مهندسی میتواند منجر به کاهش هزینه ها از طریق بهینه یابی مسیر لوله کشی و در نهایت کاهش مصالح مصرفی شود. همچنین برخی از کارهای لوله کشی مانند نصب دوش توکار اجرت جداگانه ای دارد که موقع نصب لحاظ خواهد شد.

لوله کشی آب

در اکثر ساختمانهای قدیمی لوله و اتصالات استفاده شده به منظور لوله کشی آب فلزی بوده و لوله های مورد استفاده در لوله کشی فاضلاب از جنس چدن و اتصالات آن از جنس سرب است. امروزه اکثرا لوله ها و اتصالات استفاده شده در لوله کشی آب از جنس پلی پروپیلن و لوله های فاضلاب پلیکا میباشند. لوله های فلزی بدلیل پوسیدگی و زنگ زدگی عمر حداکثر ۱۵ ساله دارند.

لوله کشی _ رولپلاک

در بازار ایران برای لوله کشی آب ساختمان از سه نوع لوله استفاده میشود:

۱- لوله پلی پروپیلن که اصطلاحاً به آن لوله PP و به صورت عامیانه به آن لوله سفید پلاستیکی گفته میشود. اتصالات لوله سفید نیز از جنس خود لوله میباشد و توسط اتویی مخصوص لوله کشی آب به لوله جوش میشود. کار با این لوله بسیار ساده است و تقریباً هیچگونه رسوبی در آن نمیگیرد اما اتلاف انرژی در آن بالاست برای لوله کشی آب شوفاژ خیلی توصیه نمیشود. البته در شرایطی که از فوم مخصوص لوله PP استفاده شود میتوان تا حدود زیادی از اتلاف حرارتی لوله جلوگیری کرد. همچنین در برخی از موارد که لوله آب سفید در محیط بیرون ساختمان باشد میتوان از پرایمر لوله گاز به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. اینکار از یخ زدن آب داخل لوله PP در فصل یخبندان جلوگیری میکند.

۲- لوله پنج لایه که در دو نوع لوله نیو پایپ و لوله سوپر پایپ در بازار ایران موجود است. اتصالات لوله پنج لایه فلزی از جنس گالوانیزه بوده و توسط ابزار مخصوص و با فشار به لوله متصل میشود. لوله نیو پایپ و لوله سوپر پایپ پنج لایه بسیار منعطف است و برای استفاده در هر مکانی کاربردی است. لوله پنج لایه اتلاف حرارتی بسیار کمی دارد. البته باید در نظر داشت که قیمت اتصالات لوله پنج لایه نسبت به اتصالات لوله سفید اندکی بالاتر است.

۳-لوله گالوانیزه که اصلاحاً به آن لوله آهنی آب گفته میشود. امروزه به دلیل قیمت بالای آهن در بازار ایران و همچنین سنگینی و سختی کار با لوله گالوانیزه استفاده از لوله آهنی برای لوله کشی آب تقریباً منسوخ شده است. اتصالات لوله گالوانیزه آب با استفاده از رزوه لوله انجام میشود. برای آببندی بهتر لوله گالوانیزه از نوار چسب تفلون استفاده میشود.

پوسیدگی در لوله آب خود را بصورت نشتی و گرفتگی در لوله آب و در نتیجه به صورت کاهش فشار آب نشان میدهد. لوله های پلی اتیلن هیچکدام از دو نقطه ضعف بالا را در گذر زمان از خود نشان نمیدهد. نقطه ضعف بزرگ لوله های پلی اتیلن در بحث اتصالات آن میباشد. به گونه ای که چنانچه اتصالات این نوع لوله ها که غالباً به روش اتوی حرارتی صورت میگیرد غیر اصولی انجام شود مدت کوتاهی پس از لوله کشی ضعف خود را به صورت نشتی مخصوصاً در لوله های رفت و برگشت شوفاژ نشان میدهد. اکثر کارفرمایانی که لوله کشی ساختمان ( لوله کشی آب ، لوله کشی گاز و لوله کشی فاضلاب ) را به افراد غیر متخصص می سپارند با این مشکل روبرو هستند.

یکی از نکات مهمی که حین بازسازی لوله کشی آب ساختمان باید در نظر داشت این است که از آنجایی که لوله های قدیمی در ساختمان اغلب گالوانیزه میباشد و ما امروزه از لوله PP و یا پنج لایه استفاده میکنیم بحث اتصال ولوله گالوانیزه به لوله جدید مطرح است. در صورت دسترسی بهتر است از محل رزوه لوله گالونیزه به کمک بست یکطرف رزوه لوله جدید را به قدیم متصل کرد. در صورتیکه بنا به هر دلیل امکان دسترسی به محل رزوه نباشد به کمک ماسوره طلایی میتوان لوله گالوانیزه قدیمی را به لوله سفید یا لوله پنج لایه متصل کرد. لازم بذکر است که قیمت ماسوره طلایی نسبت به دیگر اتصالات بیشتر است.

سیستم لوله کشی آب ساختمان با توجه به نوع سیستم گرمایش ساختمان اعم از موتورخانه، پکیج و غیره  انتخاب میشود. امروزه سیستم پکیج بهترین راه حل برای ساختمانهای قدیمی میباشد که توسط آن آبگرم مصرفی و آبگرم شوفاژ تامین میگردد. همچنین ظرفیت مورد نیاز پکیج بر اساس محاسبات مهندسی تاسیسات به راحتی قابل محاسبه است. با خروج لوله های فلزی قدیمی از مدار آب داخلی ساختمان ( به غیر از آبسرد شهری متصل به کنتور آب )  عملاً ارتباط لوله کشی واحد از دیگر واحدها جدا شده و هزینه سوخت مصرفی و تعمیر و نگهداری موتورخانه از عهده صاحب واحد برداشته خواهد شد. در بسیاری از ساختمانهای قدیمی که آبگرم مصرفی از طریق سیستم دیگ موتورخانه تامین میشود انتقال آبگرم به طبقات بالایی ساختمان معمولاً زمان بر است اصطلاحاً شیر آبگرم باید حدود یک تا دو دقیقه باز باشد تا آب گرم شود این مسئله باعث اسراف آب تصفیه شده میگردد و در فصول سرد سال موجب نارضایتی ساکنین میشود.

کلیک کنید و حتما بخوانید  تعمیر و جابجایی کابینت کارکرده دست دوم

برای لوله کشی شوفاژ ساختمان از پکیج از دو روش میتوان استفاده کرد:

۱- لوله کشی مستقیم آب رفت و برگشت از پکیج به شوفاژ

۲- استفاده از جعبه کلکتور آب رفت و برگشت شوفاژ

با توجه به اصول مهندسی استفاده از جعبه کلکتور مصرف انرژی را در ساختمان کاهش میدهد و همچنین آبگرم خروجی پکیج به صورت یکنواخت بین شوفاژ ها تقسیم میشود. البته با توجه به مصذف بالای لوله در روش کلکتوری معمولاً این روش در اکثر ساختمان ها استفاده نمیشود که متاسفانه کار اشتباهی است. در روش لوله کشی مستقیم با توجه به اتصالات زیاد لوله مانند انواع زانو و سه راهی احتمال نشتی و آبدهی وجود دارد که و از آنجایی که لوله رفت و برگشت شوفاژ از کف صورت میگیرد در صورت نشتی در اتصالات هزینه زیادی برای رفع نشتی باید پرداخت شود اما در روش کلکتوری اتصالات در کف حداقل است.

معمولاً در ساختمان های قدیمی در سیستم لوله کشی آب از لوله با جنس لوله گالوانیزه استفاده میشد که اصطلاحاً به آن لوله آهنی میگفتند. لوله کشی آب با لوله گالوانیزه باعث گرفتگی لوله در اثر رسوبات میشود که به مرور مشکل فشار کم آب را مخثوصاً در لوله های آبگرم بوجود می آورد. البته در برخی از ساختمان های قدیمی که به روش مهندسی ساخته شده اند. لوله آب از سقف کشیده شده است. استفاده از این روش رسوب گیری لوله گالوانیزه را به حداقل میرساند. فشار بالای آب و همچنین نیروی جاذبه زمین از گرفتگی لوله آهنی در این روش جلوگیری میکند. در برخی از موارد هم علاوه بر لوله آبگرم اصلی ساختمان از یک لوله کمکی استفاده میشد که نقش این لوله افزایش و تنظیم فشار پشت لوله آبگرم بود. به این لوله اصطلاحاً لوله برگشت آبگرم مصرفی میگویند. معمولاً در سر راه اتصال لوله آبگرم مصرفی به لوله برگشت آبگرم یک شیر فلکه وجود دارد. در صورت بستن این شیر فلکه آبگرم مصرفی مستقیم از موتور خانه تامین میشود و شیر برگشت به موتورخانه غیر فعال میشود.

امروزه در لوله کشی آب از لوله ای پلی پروپیلن یا اصطلاحاً لوله سفید پلاستیکی و یا لوله پنج لایه نیو پایپ یا سوپر پایپ استفاده میشود که هیچگونه رسوبی را به خود نمیگیرند. تنها ضعف لوله پلی اتیلن پوسیدگی آن در مقابل نور مستقیم آفتاب است. همچنین در بسیاری از موارد استفاده از یک پمپ آب متناسب با تعداد واحد های ساختمان به راحتی میتواند مشکل فشار کم آب در ساختمان را حل کند. پمپ آب معمولاً در زیر زمین ساختمان و در کنار موتورخانه تعبیه میشود. بهترین روش برای افزایش فشار آب ساختمان این است که ابتدا با پمپ آب به پشت بام منتقل شود سپس آب از پشت بام بین واحدها و توسط نیروی جاذبه زمین توزیع شود. در این روش علاوه بر اینکه فشار آب بسیار زیاد میشود از گرفتگی و ایجاد رسوب در لوله ها جلوگیری میشود.

یکی از مشکلاتی که ساختمان های قدیمی با آن روبرو هستند مشکل دیر گرم شدن آب مصرفی و شوفاژ ها است. با توجه به اینکه در ساختمان های قدیمی آبگرم ساختمان از موتور خانه تامین میشود و فاصله بین شیر آب مصرفی تا موتورخانه زیاد است ابتدا آب داخل لوله باید مصرف شود تا آبگرم از موتورخانه به شیر موردنظر برسد. برای حل این مشکل با استفاده از یک مدار ساده سیرکولار آبگرم به سادگی قابل حل شدن است. در مسیر لوله برگشت آبگرم به موتور خانه یک ترموستات درجه حرارت قابل تنظیم وجود دارد. به محض اینکه درجه آبگرم از درجه دلخواه کمتر شد پمپ سیرکولار شروع به کار مبکند و آب داخل لوله برگشت آبگرم را به داخل دیگ موتورخانه هدایت میکند به صورتیکه به محض باز کردن شیر آب، آبگرم مصرفی در دسترس است.

نصب مدار سیرکولار آبگرم نیازمند دانش فنی و محاسبات مهندسی است در غیر اینصورت سیستم سیرکولار بازدهی لازم را نخواهد داشت و منجر به خرابی سیستم موتورخانه میشود. پمپ سیرکولار در دو مدل پمپ سیرکولار مهره ماسوره ای و پمپ سیرکولار فلنجی تولید شده که برای نصب هرکدام نیاز به مهارت خاصی است. پمپ سیرکولار ساخت کشورهای ایران و چین و ایتالیا در بازار ایران موجود است.

لوله کشی در تهران

لوله کشی در تهران به واسطه جمعیت زیاد و ساخت و سازهایی که در آن انجام می شود، به خدمات بیشتری در زمینه ی لوله کشی و تأسیسات احتیاج دارد. لوله کشی فاضلاب تهران از پیچیدگی های زیادی برخوردار است. به ویژه در مناطقی که تراکم ساخت بالاتر است و جمعیتی بیشتری در آن متمرکز شده، شاهد درگیری های زیادی در این زمینه هستیم. انجام دادن لوله کشی ساختمان تهران به صورت غیر اصولی مشکلات عدیده ای را برای ساکنین ساختمان و حتی همسایه های مجاور ایجاد می کند. نشت آب، ترکیدگی لوله ها و یا نم گرفتگی و ریزش سقف ها از مشکلاتی است که به دلیل خدمات غیر اصولی حتی در خرده کاری لوله کشی ساختمان تهران و یا عدم مراقبت های لازم بروز پیدا می کند.

برای انجام اقدامات تأسیساتی و لوله کشی ساختمان در تهران باید دنبال شرکت های خدماتی معتبری باشیم که در این زمینه سابقه ی خوبی نیز دارند. همچنین هنگام خرید ملک و یا بازسازی ساختمان ها لازم است تأسیسات ساختمان را به دقت بررسی کرده و در صورت وجود مشکل با نیروهای تعمیرکار لوله کش ساختمان تهران تماس بگیریم. نیروهای دارای صلاحیت در تمام اقدامات تأسیساتی از جمله لوله کشی فاضلاب تهران مهارت دارند.

لوله کشی ساختمان رولپلاک

لوله کشی ساختمان در تهران، ساختمان های نوساز و لوکس

در ساختمان های نوساز و لوکس از روش های نوینی برای لوله کشی بهره گرفته می شود. کمتر مورد درخواست نیرو برای لوله کشی روکار در تهران پیش می آید. سقف ها و کف های کاذب قسمت های خوبی برای پوشاندن تجهیزات تأسیساتی هستند. همچنین با تعبیه ی این فضاها به نحوی که قابل باز شدن و بررسی باشند، می توان تعمیرات لوله کشی آب سرد و گرم تهران را تسریع بخشیده و هزینه های بنایی احتمالی را به حداقل میزان ممکن رسانید.

گرمایش از کف نیز از جمله اقدامات تأسیساتی در لوله کشی ساختمان تهران است که به طور خاص در ساختمان های لوکس انجام می شود. این سیستم گرمایشی دارای مزایای زیادی است که مهم ترین آنها کم جا بودن و عدم لطمه به دکوراسیون داخلی است. در صورت بروز هر گونه مشکل یا نشتی در این سیستم می توانیم از نیروهای تعمیرکار لوله کش ساختمان تهران کمک بگیریم. دقت داشته باشید که تنها افراد متخصص و دارای سابقه را برای لوله کشی گرمایش از کف تهران انتخاب کنید.

لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب ساختمان های قدیمی در ایران عمدتاً چدنی است. برای اتصال لوله چدنی فاضلاب به یکدیگر از سرب و کنف استفاده میشود. امروزه از لوله پلیکا برای لوله کشی فاضلاب استفاده میشود. اتصالات لوله پلیکا بوسیله چسب پی وی سی مخصوص به یکدیگر متصل میشوند. همچنین امروزه در بازار ایران اتصالات لوله پلیکا مانند زانویی ۹۰ درجه و ۴۵ درجه و سه راهی سایلنت تولید میشوند. اتصالات سایلنت از شنیده شدن صدای فاضلاب در واحدها جلوگیری میکند. لازم به ذکر است که برای فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی از لوله پلیکا ۱۰ و برای فاضلاب حمام و روشویی از لوله پلیکا ۸ و برای کفشور از لوله پلیکا ۶ میتوان استفاده کرد. در صورت عدم رعایت قطر مناسب لوله فاضلاب پس از مدتی شاهد گرفتگی لوله فاضلاب خواهیم بود.

در مورد بازسازی لوله کشی فاضلاب نیز اتصال لوله پلیکا به لوله های چدنی قدیمی ساختمان مستلزم مهارت خاصی است که در صورت عدم رعایت ضوابط فنی، نشتی فاضلاب محتمل است. یکی از نکات مهمی که حین لوله کشی فضلاب باید در نظر گرفت شیب لوله پلیکا میباشد.

به عنوان یک قاعده کلی شیب لوله فاضلاب باید بیشتر از ۲ درصد ( ۰.۰۲ ) نسبت به راستای افق باشد. به زبانی ساده تر به ازای هر ۱۰ متر لوله پلیکا فاضلاب سر لوله فاضلاب از زمین باید ۲۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد. با یک نسبت تناسب ساده میتوان شیب مستقیم لوله پلیکا فاضلاب را تعیین کرد. همچنین بهتر است خم لوله فاضلاب حداکثر ۴۵ درجه باشد مگر اینکه شرایط اجرایی مانع از این کار شود.

لوله کشی _ رولپلاک

لوله کشی گاز

برای لوله کشی گاز ساختمان بهتر است از لوله مانیسمان یا لوله بدون درز استفاده شود. همچنین اتصالات لوله مانیسمان بدون درز در دو نوع اتصالات رزوه ای و یا اتصالات جوش در بازار موجود است.به عنوان یک توصیه بهتر است که اتصالات لوله کشی گاز به صورت جوشی باشد و پس از اتمام کار حتماً در محل جوش با استفاده از آب و کف بازرسی شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. همچنین لازم است که پس از اتمام لوله کشی گاز از نوار پرایمر استفاده شود تا از خوردگی لوله مانیسمان در مواجهه با سیمان و گچ جلوگیری شود. در صورتیکه پرایمر کردن لوله گاز سخت بود و دسترسی به آن ممکن نیست میتوان از اسپری رنگ مخصوص خوردگی لوله مانیسمان استفاده کرد. همچنین در محل اتصال لوله گاز به سرشیر گازی حتماً از نوار تفلون استفاده شود. برای لوله کشی گاز داخل ساختمان معمولاً از لوله مانیسمان ۲ استفاده میشود. همچنین طبق مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان نصب رگلاتور در مسیر لوله گاز شهری و لوله گاز ساختمان الزامی است. همچنین قرارگیری شیر فلکه باز و بست اصلی گاز داخل واحد باید نزدیک به درب ورودی باشد و به سادگی از هر نقطه خانه قابل رویت باشد. در صورتیکه از باربیکیو گازی در تراس واحد استفاده میشود حتماً باید از باربیکیو مجهز به ترموکوپل استفاده شود.

از آنجایی که لوله کشی گاز داخلی ساختمان تحت فشار میباشد عدم رعایت ضوابط مهندسی در اجرا ( مخصوصاً اتصالات ) و استفاده از لوله های متفرقه و غیر استاندارد منجر به صدمات جبران ناپذیری برای ساکنین خواهد شد. از این رو مشاوره با افراد با دانش و استفاده از مجریان  متخصص لوله کشی گاز بسیار توصیه میشود. از آنجاییکه اتصال لوله گاز به یکدیگر از طریق جوشکاری صورت میگیرد استفاده از متخصص ماهر و حرفه ای الزامیست. به عنوان مثال پس از اتمام جوشکاری لوله گاز زیر و روی لوله را با ماسه نرم پوشانده شود و یک لایه نازک از ملات ماسه سیمان که اصطلاحاً به آن نرمه گفته میشود روی آن کشیده شود تا از آسیب به لوله گاز در فشار جلوگیری شود.

کلیک کنید و حتما بخوانید  طراحی سایت

در صورتیکه تنظیم آمپراژ دستگاه جوش برای اتصال لوله های گاز به درستی تنظیم نشود، اتصال از محل جوش به شدت ترد شکن خواهد بود و محتمل ترین ناحیه برای شکست لوله در اثر فشار محیطی بر لوله خواهد بود. در ساختمانهای نوساز لوله کشی گاز ساختمان نیازمند تاییدیه از سازمان آتش نشانی برای دریافت پایان کار میباشد.

لوله کشی ساختمان رولپلاک

تعمیرات لوله کشی ساختمان تهران برای ساختمان های قدیمی

محله های قدیمی تهران دارای ساختمان های فرسوده ای هستند که اغلب نیاز به نیروی تعمیرکار لوله کش ساختمان تهران در آن ها احساس می شود. این محله ها که دارای تراکم ساخت بالایی نیز هستند، اغلب سازه های استانداردی نداشته و بروز مشکل در لوله ها می تواند باعث ریزش سقف ها شده و خسارات جانی و مالی در پی داشته باشند. لوله کشی فاضلاب تهران هم در این مناطق به بررسی زیادی احتیاج دارد.

همانطور که بازسازی ساختمان ها و مقاوم سازی آن ها در برابر زلزله، آتش سوزی و دیگر خطرات ممکن لازم است، لوله کشی ساختمان تهران و به خصوص این مناطق باید طی دوره هایی مورد بررسی قرار گیرد. لوله کشی ساختمان در تهران شامل اقداماتی است که برای ساختمان های قدیمی لازم است. این ساختمان ها اغلب دارای لوله های پوسیده بوده و مشکل گرفتگی چاه دارند.

گاهی اوقات لوله کشی آب سرد و گرم در تهران جواب نمی دهد و مجبوریم در ساختمان های فرسوده سیستم لوله کشی را به طور کامل تغییر دهیم. در این شرایط معمولا نیروهای تعمیر کار لوله کش تهران، لوله کشی روکار را پیشنهاد می دهند. انجام لوله کشی روکار در تهران و در ساختمان های فرسوده هم مهارت خاصی نیاز دارد. در این صورت اگر در دفعات بعد مشکلی پیش آمد، دیگر نیازی به خراب کردن دیوارها و کف ها نیست و به راحتی از رو قابل تعمیر هستند

لوله کشی ساختمان رولپلاک

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی ساختمان

هزینه لوله کشی ساختمان بر اساس معیارها و اصول خاصی محاسبه می شود. انتخاب نیروی تعمیر کار لوله کش دارای مهارت و سابقه ی خوب از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع نقش تعیین کننده ای در براورد هزینه لوله کشی ساختمان دارد. لوله کش باید دقت زیادی داشته باشد و لوله کشی ساختمان را طبق اصول مهندسی و شرایط جغرافیایی و اقلیمی آن منطقه انجام دهد. همچنین لوله کش باید باتوجه به استانداردهای لوازم و ابزار لوله کشي ساختمان و مصالح با کیفیت دست به لوله کشی بزند تا هزینه لوله کشی ساختمان را چند برابر نکند.

در فرایند لوله کشی، با در نظر گرفتن هزینه لوله کشی آب در ساختمان، می‌توان از لوله‌هایی با جنس‌های متفاوت و با کاربردهای گوناگون استفاده کرد: لوله کشی پلی اتیلن که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب به کار می‌رود، لوله پلاستیکی آب که هم برای لوله کشی آب و هم برای لوله کشی گاز به کار می‌رود و…  که هر کدام در محاسبه هزینه لوله کشی ساختمان نقش تعیین کننده ای دارند. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این عوامل مؤثر و مهم در هزینه لوله کشی ساختمان می دهیم:

متراژ فضا اولین عامل مؤثر در برآورد هزینه لوله کشی ساختمان

 

اولین عاملی که برای برآورد هزینه لوله کشی ساختمان باید در نظر بگیریم، متراژ فضایی است که قرار است لوله کشی آب ساختمان در آنجا انجام شود. این موضوع بدیهی است که هرچه متراژ فضای موردنیاز برای لوله کشی افزایش یابد، هزینه لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان نیز افزایش می‌یابد. همچنین تعداد طبقات نیز امر مهمی است. برخی از لوله کش ها برای متراژ زیر ۱۰ متر مبلغ کمتری را بابت دستمزد لوله کشی اب دریافت می‌ کنند. ولی طبق نرخ دستمزد لوله کشی آب که اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان اعلام کرده است، قیمت دستمزد لوله کشی برای متراژهای تا ۵۰ متر کمتر از هزینه لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان برای متراژهای بیشتر از ۵۰ متر است.

نوع لوله، دومین عامل مؤثر در برآورد هزینه لوله کشی ساختمان

 

دومین عاملی که بر هزینه لوله کشی آب در ساختمان تاثیر می‌ گذارد، نوع لوله ‌ای است که لوله کش برای انجام لوله کشی ساختمان استفاده می‌ کند. برای مثال می توان به این موارد اشاره کرد:

 • لوله گالوانیزه یا همان لوله آهنی سفید برای لوله کشی آب (لوله گالوانیزه فولادی و لوله گالوانیزه آهنی)
 • لوله چدنی که اغلب برای لوله کشی فاضلاب به کار برده می ‌شود
 • لوله پی وی سی
 • لوله پلاستیکی آب
 • لوله سبز یا لوله کشی پلی اتیلن که بیشتر برای لوله کشی شوفاژ استفاده می‌ شود
 • لوله چند لایه یا لوله سوپرپایپ

برای برآورد هزینه لوله کشی ساختمان لازم است از نرخ انواع لوله کشی با انواع لوله ها اطلاعاتی داشته باشیم، برای مثال هزینه لوله کشی شوفاژ با لوله سبز با هزینه لوله پی وی سی متفاوت است. سایز لوله استفاده شده نیز نقش تعیین کننده ای در براورد هزینه لوله کشی ساختمان دارد. هرچه سایز لوله بزرگتر باشد، قیمت دستمزد لوله کشی آب بیشتر خواهد بود.

اتصالات به کار رفته در لوله کشی ساختمان، از عوامل مؤثر در محاسبه هزینه لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان رولپلاک

عامل دیگری که بر هزینه لوله کشی ساختمان تاثیر می‌ گذارد، انواع اتصالات لوله کشی آب ساختمان و لوازم و مصالحی است که برای لوله کشی آب به کار برده می ‌شود. برای مثال هزینه لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان با توجه به اتصالات به کار رفته محاسبه می شود. موارد دیگر عبارتند از:

 • هزینه لوله کشی آب و فاضلاب
 • هزینه لوله کشی روکار و توکار
 • هزینه لوله کشی آب آشپزخانه
 • هزینه لوله کشی شوفاژ

این اتصالات که در محاسبه هزینه لوله کشی آب ساختمان نقش عمده ای دارند، عبارتند از:

 • اتصالات مغزی
 • سه راهی اتصال
 • چهارراهی اتصال
 • درپوش لوله
 • داکت لوله کشی
 • اتصالات زانویی
 • مهره ماسوره
 • فلنچ و واشر

هرچه لوله کش ساختمان از اتصالات و تجهیزات لوله کشی باکیفیت‌تری در لوله کشی آب ساختمان استفاده کند، هزینه لوله کشی ساختمان بیشتر خواهد شد. ولی از طرف دیگر به هنگام بروز خرابی‌ تاسیسات لوله کشی (برای مثال هنگام رفع گرفتگی لوله آب گرم)، لوله کشي ها خسارت کمتری می‌بینند. پس در محاسبه هزینه لوله کشی آب ساختمان لازم است نوع اتصالات به کار رفته را مد نظر داشته باشیم.

لوله کشی ساختمان رولپلاک

خدمات تأسیسات جانبی لوله کشی، چهارمین عامل مؤثر در هزینه لوله کشی

عامل دیگری که بر هزینه لوله کشی آب در ساختمان موثر است، خدمات تاسیسات جانبی لوله کشی است. لوله کش ساختمان علاوه‌بر لوله کشی آب می‌ تواند انواع خدمات لوله کشی را نیز انجام دهد. اگر می خواهید بدانید هزینه لوله کشی اب یک واحد چقدر درمیاد می توانید با جمع بستن هزینه تک تک این موارد، مبلغ نهایی را محاسبه کنید. این خدمات جانبی عبارتند از:

 • قیمت لوله کشی آبگرمکن ایستاده
 • قیمت لوله کشی آبگرمکن زمینی
 • قیمت لوله کشی آبگرمکن دیواری
 • قیمت نصب روشویی و شیرآلات
 • قیمت نصب توالت فرنگی
 • قیمت لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و تعویض آن
 • قیمت نصب فلاش تانک
 • قیمت تعمیر پمپ و منبع آب
 • قیمت لوله کشی ظرفشویی
 • قیمتلوله کشی گاز و تعمیر نشتی لوله گاز
 • قیمت لوله کشی روکار و توکار شوفاژ
 • قیمت تعمیر نشتی لوله کشی آب و فاضلاب
 • قیمت تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه
 • معمولا هزینه لوله کشی روکار کمتر از باقی روش‌های لوله کشی است.
 • قیمت لوله کشی گاز
 • قیمت لوله کشی آتش نشانی
 • قیت لوله کشی فاضلاب
 • قیمت لوله کشی پنج لایه

لوله کشی ساختمان رولپلاک

لوله کشی آب از ساختارهای اصلی ساختمان می باشد. لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و فاضلاب قلب ساختمان می باشند و بعد از زمان اتمام نمی توان به راحتی تغییراتی در آنها را به وجود آورد و هرگونه تعمیرات تخصصی نیازمند حضور لوله کش با تجربه است. قبل از ورود به بحث لوله کشی آب سرد و گرم، آب آشامیدنی در حال گردش در لوله ها و پارامترهای آن را بررسی می کنیم.

آب آشامیدنی، آبی است که از مواد خارجی، به مقداري که باعث بیماري یا اثر زیان آور بیولوژیک شود، پاك باشد. ویژگی‌هایی از قبیل دما ، رنگ، تیرگی، بو و مزه از خواص فیزیکی آب آشامیدنی به حساب می آیند.

تیرگی آب به میزان ppm گل ولاي معلق در آب بر می گردد. تیرگی مناسب آب معمولاً 5 ppm (واحد در میلیون) در نظر گرفته می شود. در مقابل، خواصی چون میزان سختی، درجه اسیدی بودن (pH)، مقدار آهن، منگنز و سایر فلزات از خصوصیات شیمیایی آب آشامیدنی محسوب می شود.

مجموعه رولپلاک، با بهره بردن از لوله کش های حرفه ای ساختمان، میتواند این تضمین را به شما بدهد که در هر منطقه از تهران، با کمترین هزینه و در اسرع وقت، لوله کشی آب سرد و گرم شما را به انجام برساند. فقط کافی است، هر زمان که نیاز داشتید، تلفن را برداشته و با بدادم برس تماس بگیرید.

انجام هر گونه خدمات تاسیسات و لوله کشی آب سرد و گرم در تهران با رولپلاک 09384732357

 

آنچه در این مطلب می خوانید
1 لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان
2 اقدامات قبل از لوله کشی آب ساختمان
3 نحوه درخواست خدمات لوله کشی آب
4 نکات مهم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان
5 روش های رایج لوله کشی آب
6 چرا لوله کشی آب با رولپلاک
7 سوالات متداول خدمات لوله کشی آب
نمونه کار لوله کشی _ رولپلاک

لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان بایستی در کوتاه‌ترین مسیر و با کمترین پیچ و خم انجام شود و در عین حال موازی یا عمود بر دیوارهای ساختمان باشد.

در ساختمان های مسکونی، لازم است از نصب لوله های آب و فاضلاب در کنار هم پرهیز شود. زیرا بر اثر گذشت زمان و تشکیل پوسیدگی در لوله ها و از بین رفتن آب بندی آنها، احتمال دارد تراوش و آلودگی آب های آشامیدنی و بهداشتی باعث آلودگی آن شود.

در صورت اجتناب ناپذیر بودن این امر، لوله کش باید فاصله مناسب را رعایت کرده و در نصب لوله کشی های افقی، لوله های فاضلاب را در زیر سایر لوله ها قرار دهد.

لوله کشی آب سرد و گرم بایستی نزدیک دیوارها، تیغه ها و سقف ها اجرایی شود و از انجام آن به صورت کف خواب پرهیز شود و یا حداقل، محل لوله های عمودی را باید به صورتی در نظرگرفت که طول لوله کف خواب به به میزان حداقل ممکن باشد. تغییر زاویه در لوله کشی ها برای پیروی از امتداد دیوارها، براساس دستور و طبق نقشه انجام می شود.

نصب لوله های افقی اگر به صورت زیرسقفی و یا تحت پوشش سقف کاذب باشد، بایستی اجرای آن در حداکثر ارتفاع ممکن صورت گیرد.

لازم است از اجرای لوله کشی در بالای دستگاه های برقی جلوگیری به عمل آید. اگر این کار در پاره ای از اوقات اجتناب ناپذیر است، بایستی نصب سینی قطره گیر در زیر لوله ها پیش بینی شده تا از بروز خطرات برق گرفتگی و اتصال و سوختن سیم ها و دستگاه ها جلوگیری شود.

کلیک کنید و حتما بخوانید  نقاشی ساختمان

اقدامات قبل از لوله کشی آب ساختمان

قبل از اجرای لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان، باید مسیرهای عبور لوله را با رشته های کاری دیگر (ساختمانی، برقی، مکانیکی) مطابقت داد تا با هماهنگی، مانع از دوباره کاری های احتمالی جلوگیری شد.

شایان ذکر است که اساساً، در اجرای تأسیسات ساختمان مبنای عمل، نقشه های از قبل طرح شده است و در نتیجه پیشبینی های لازم جهت جلوگیری از تداخل لوله های بخش های مختلف تاسیساتی به عمل می آید.

لیکن در موارد متعددی، برحسب شرایط اختصاصی اجرای کار، نقشه ها و طرح ها تغییر می کند که مجری قبل از شروع کار موظف به کنترل کلیه موارد اجرایی اعم از عدم تداخل لوله کشی های مختلف، سرگیر نبودن لوله ها و مانع نبودن از باز شدن کامل درها و پنجره ها است.

لوله کشی آب سرد و گرم رولپلاک

 

 

نحوه درخواست خدمات لوله کشی آب

در صورتی که نیاز به لوله کشی آب سرد و گرم دارید، می توانید با شماره تلفن های رولپلاک تماس بگیرید تا نزدیک ترین لوله کش را به محل شما اعزام کنیم.
بهره مندی از خدمات لوله کشی آب در سراسر تهران با یک تماس امکان پذیر است.

نکات مهم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

1.كليه لوله هاي آب سرد و گرم و برگشت آبگرم مصرفي و تهويه ساختمان  از نوع (PE-RT/ALL/PE-RT)  و قطر “ 5 است، مگر آنكه نوع ديگري در نقشه ها و مقادير كار، ذكر شده باشد.

2.لوله ها بايد برابر نقشه راست – شاقولي و تا حد امکان بدون خم موازي با ديوار يا عمود بر ديوارهای ساختمان اجرا گردد.

3.محافت در برابر شکستگی از كليه لوله هایی كه از داخل و يا زير ديوارها عبور مي نمايد، بایستی صورت گیرد.

4.از اجراي لوله های آب سرد و گرم به موازات پي های ساختمان و يا ديوارهاي باربر در فاصله اي كمتر از يك متر از آنها جز با تصويب دستگاه نظارتی مربوط خودداري شود.

5.كليه لوله هایی که پایين تر از پي ها و يا ديوارهاي باربر ساختمان اجرا و جایگیری می شود، بايستی در خارج از زاويه 45 درجه پي قرار گرفته شود، مگر اينكه تصویبی جز اين صورت گرفته باشد.

6.کارگذاری لوله ها بايد به مــوازات هم كار باشد و فاصله آنها از يكديگر بايستی به اندازه اي باشد كه عايق كاري كامل لوله ها و دسترسي به شيرها به منظور بازديد و تعمير مسير شود.

7.محافظت در مقابل یخبندان و ایزوله سازی برای كليه لوله هایی كه در خارج از ساختمان و يا ديوارهاي خارجي ساختمان اجرا مي گردند بایستی انجام شود.

8.كليه لوله هاي افقي سرد وگرم و برگشت آب گرم مصرفی بايستی شيب يكنواختي حداقل برابر يك در هزار به سمت نقاط پائين دست لوله كشي داشته باشد تا هنگام لزوم امکان تخليه آنها فراهم باشد.

9.پس از پايان كار روزانه لوله كشي بايد به وسيله درپوش و يا كرباس و يا ديگر مواد تصويب شده انتهاي سرباز لوله ها بسته شود تا مانع ورود مواد خارجي به داخل لوله ها شد.

لوله کشی ساختمان رولپلاک

بهترین ارتفاع نصب شيرها و سر لوله ها 

الف – دستشويي 52 سانتيمتر

ب – آشپزخانه ( ديواري 100 سانتيمتر – توكاسه 52 سانتيمتر )

پ – شير مخلوط دوش 80 سانتي متر

ج – شير مخلوط وان 65 سانتي متر

ح – فلاش والو 80 سانتي متر

خ – شير توالت تخت شرقي 30 سانتي متر

ر – توالت فرنگي 30 سانتي متر

س – فلاش تانك180 سانتي متر

فاصله دو سر لوله برای شير مخلوط دوش و ظرفشويي و وان و شير مخلوط ديواري 16-18 سانتيمتر از يكديگر است.

فاصله دو سر لوله برای لوله کشی آب سرد و گرم دستشويي 20 سانتي متر است.

در شيرهاي مخلوط، قرارگیری شير آب سرد در سمت راست و شيرآب گرم در سمت چپ صورت می پذیرد.

بعد از پایان لوله كشي، سيستم آبرساني سرد و گرم بايد به مدت 24 ساعت تحت فشار 10 اتمسفر آزمايش شود.

عایق کاری لوله آبگرم مصرفي و برگشت آبگرم بايد به وسیله عايق پلي يورتان يا فوم پلي اتيلن به ضخامت يك اينچ انجام شود.

در اطراف كليه لوله هاي واقع در خارج كانال بايد ماسه خشك ( ماسه بادي ) ريخته شود و از ريختن گچ و يا خاك همراه با گچ در اطراف لوله پرهیز شود.

كليه شير فلكه هاي كشویي – توپكی – يك طرفه – سوزني و صافي ها تا قطر 2.5 اينچ از نوع برنجي دنده اي با فشار كاری 150 پوند بر اينچ مربع و قطر 3 اينچ و بيشتر از نوع چدني با اتصال فلنجي با فشار كار 125 پوند بر اينچ مربع خواهد بود مگر آنكه در نقشه ها و مقاديركار نوع ديگري ذكر شده باشد.

در مسير ورود لوله هاي به داخل ساختمان، نصب شيرفلكه تخليه آب الزامي است.

لوله ها و اتصالات جوشي سياه و گالوانيزه نبايد به يكديگر متصل شوند و اتصال هر جنس لوله بایستی با اتصالات هم جنس خود باشد.

كليه مصالح و لوازم مصرفي بايستي قبلا به تصويب كارفرما يا دستگاه نظارت رسیده باشد.

لوله های به کار رفته در سیستم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان اندازه های متفاوتی رو در بر می گیرد. در جدول زیر، اندازه شماری از پرمصرف ترین لوله های موجود در بازار، ارائه شده است.

روش های رایج لوله کشی آب

لوله کشی اصلی ساختمان از شبکه آب شهری توسط لوله های اصلی به گونه های مختلف به ورودی واحدهای مورد نظر می رسد. سپس در هر واحد اجرا می شود.

برای آبرسانی، روش های متعددی وجود دارد که پرکاربردترین آنها شامل: سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از مخزن ثقلی، سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از مخزن تحت فشار و سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از بوستر پمپ می شود.

لوله کشی آب به روش های زیر قابل اجراست :

لوله کشی روکار

لوله کشی آب به روش کلکتوری

لوله کشی آب با لوله های پلیمر

لوله کشی آب با لوله های 5 لایه

در روش انشعابی که از شیوه های قدیمی می باشد، از محل ورودی اصلی لوله اصلی بر روی زمین یا زیر سقف خوابانده و سپس در جهت فضاهای مورد نظر امتداد پیدا کرده و انشعاباتی به هر فضا گرفته می شود. اشکال اصلی روش انشعابی این می باشد در زمان مصرف آب به نسبت برابر برای تمامی فضاها پخش نشده و در زمان استفاده مصرف کننده جلویی تر، مصرف کننده انتهایی با مشکل مواجه می شود.

در روش کلکتوری، آب در ورودی اصلی ساختمان یا واحد وارد کلکتور می شود که به تعداد فضاهای مورد نظر دارای انشعاب است و از هر انشعاب لوله ای به سمت فضای مورد نظر کشیده می شود. این کار سبب برابری بیشتر مصرف آب در واحدها می شود و انشعابات وابستگی کمتری به یکدیگر دارند. لوله های مورد استفاده که بیشتر در ایران جهت لوله کشی استفاده می شوند به شرح ذیل می باشد:

لوله های آهنی که از دیر باز استفاده می شده و امروزه بیشتر جهت پروژه های بزرگ و صنعتی استفاده می شوند.

لوله های PVC یا همان لوله های پلیمری سبز و سفید.

لوله های پنج لایه که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

سبراي محاسبه تقریبی و سریع دبی مصرفی یک ساختمان، می‌توان از نمودار زیر استفاده نمود. میزان مصرفی که این روش برآورد می کند، تقریبی و نشان دهنده حداقل مصرف است.در لوله کشی فاضلاب باید مسئله سایزبندی و شیب لوله ها دقت بسیار زیادی شود.

لوله کشی ساختمان_رولپلاک

لوله کشی ساختمان شمال تهران  لوله کشی ساختمان جنوب تهران  لوله کشی ساختمان شرق تهران  لوله کشی ساختمان غرب تهران  لوله کشی ساختمان تهرانپارس  لوله کشی ساختمان پیروزی  لوله کشی ساختمان سعادت آباد  لوله کشی ساختمان پونک  لوله کشی ساختمان نارمک  لوله کشی ساختمان ستارخان  لوله کشی ساختمان بلوار فردوس  لوله کشی ساختمان شهرک غرب  لوله کشی ساختمان شهر ری  لوله کشی ساختمان مرزداران  لوله کشی ساختمان سید خندان  لوله کشی ساختمان تهرانسر  لوله کشی ساختمان جنت آباد  لوله کشی ساختمان پاسداران  لوله کشی ساختمان مجیدیه  لوله کشی ساختمان صادقیه  لوله کشی ساختمان جمهوری  لوله کشی ساختمان نواب  لوله کشی ساختمان یوسف آباد  لوله کشی ساختمان رسالت  لوله کشی ساختمان ونک

لوله کشی ساختمان در تهران

نصب سینک ظرفشویی تهران
نصب ماشین لباسشویی تهران
نصب ماشین ظرفشویی تهران
لوله کشی روکار تهران
نصب شیر تهران
لوله کشی ساختمان تهران
تعمیرات لوله کشی تهران
لوله کشی آب تهران
لوله کشی شوفاژ تهران
رفع گرفتگی لوله آب گرم تهران
لوله کش ساختمان تهران
دستمزد لوله کشی پلی اتیلن تهران
آیا لوله کشی ساختمان قیمت ثابت دارد؟

خیر, لوله کشی ساختمان نسبت به جنس لوله انتخابی شما و متراژ ساختمان متغییر میباشد.

آیا لوله کشی گاز و یا هر نوع تغییر در سیستم گاز ساختمان نیاز به مجوز اداره گاز دارد؟

بله, لوله کشی گاز و یا هر نوع تغییری در سیستم گاز و لوله کشی آن طبق مبحث نوزده اداره محترم گاز حتما نیاز به نقشه کشی و تاییدیه ناظر اداره گاز میباشد.

خدمات تاسیساتی شبانه روزی رولپلاک در سراسر تهران شبانه روزی خدمات لوله کشی , خدمات تاسیساتی، لوله کشی ساختمان تعمیرات لوله کشی ساختمان را به تهران پایپر بسپارید.

لوله کشی آب ساختمان , لوله کشی گاز ساختمان لوله کشی شوفاژ , لوله کشی فاضلاب، تعمیرات لوله کشی اب , لوله کشی آب روکار، لوله کشی آب توکار، لوله کشی ساختمان برای آب توکار، لوله کشی ساختمان برای سوفاژ، لوله کشی ساختمان برای شوفاژ توکار، لوله کشی ساختمان برای گاز روکار، لوله کشی ساختمان برای فاضلاب، لوله کشی شوفاژ روکار لوله کشی شوفاژ توکارلوله کشی گاز روکار , انشعاب گیری لوله گاز، جوشکاری لوله گاز , تفکیک کنتور گاز، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و به صورت تجربی، رفع نم و نشت کف و سقف سرویس بهداشتی و ساختمان، نصب کنتور فرعی آب به تفکیک، نصب پمپ آب خانگی تحت فشار ساختمان، نصب منبع ذخیره آب ساختمان

بهترین روش لوله کشی ساختمان را با توجه به بررسی فاکتور هایی چون سرعت اجرا ، کیفیت ، قیمت تمام شده و حفظ و نگهداری از لوله ها را میتوان یافت . البته شکل سازه هم دارای اهمیت بالایی است منظور از شکل سازه یا ساختمان این است که آیا این ساختمان در حال سکونت است یا در حال ساخت؟ زیرا این مورد عامل تعیین کننده ای در انتخاب شیوه ی لوله کشی ساختمان است که نمیتوان آن را نادیده گرفت.

خدمات لوله کشی تهران رولپلاک

لوله بازکنی لوله کشی رفع نم ساختمان بدون خرابی تمام نقاط،روند کار لوله کشی ساختمان نحوه کار لوله کشی ساختمان، لوله کشی هنگام ساختن خانه، سیستم لوله کشی ساختمان چیست تجهیزات ساختمانی و لوله کشی در نزدیکی من، ساختن ریخته گری با لوله کشی ساخت گاراژ با لوله کشی،لوله کشی ساختمان و زهکشی، ترفندهای لوله کشی ساختمان، لوله کشی ساختمان با لوله سفید

‫5/5 (1 امتیاز )
‫5/5 (1 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *